Turizm

2024 Yılının En İyi Yeni Yolcu Gemileri ve Seyahat Programları

2024 yılında, Silversea ve Cunard gibi lüks markalardan gelme daha önce görülmemiş mega gemilerden, intime yat tarzı gemilere kadar çeşitli yeni gemilerle tanışacağız. Bu markalardan beklenen bir dizi özellik bulunacak, bunlar arasında önde gelen şeflerin restoranları da yer alacak, ancak aynı zamanda sektörde daha önce görülmemiş bazı özellikler de olacak (gemi gövdelerinde cam kubbeler gibi). Bazıları zaten sularda olan gemilerin kardeş gemileri olacak, ancak tamamen yeni bir şey gibi hissettiren yeterli farka sahip olacaklar – bunlar arasında elbette Royal Caribbean’ın dünyanın en büyük gemisi olacak.

Gemilerin yanı sıra, gelecek yıl gemiler bizi uluslararası seyahatin hafifçe dokunduğu yerlere daha derinlere götürecek. Avustralya’nın Kimberley bölgesi, Conde Nast Traveler’ın 2024’te Gitmek İçin En İyi Yerlerinden biri olan, Seabourn’un yeni keşif seferlerinin odak noktası olacak; Lindblad gemileri ise Brezilya’dan Azorlar’a geçişte Orta Atlantik’in az bilinen ekvator adalarına uğrayacak.

Gemiler

Queen Anne

Cunard’ın yeni gemisi Queen Anne, Mayıs ayında hizmete girecek ve şirketin 1840’tan bu yana 249. gemisi olacak. Queen Anne’u, Cunard’ın ilk kadın kaptanı olan Kaptan Inger Klein Thorhauge yönetecek, ve daha önce Queen Victoria ve Queen Elizabeth gemilerinde kaptanlık yapmıştır. Gemi, filodaki diğer gemilere göre iki katı kadar Britannia Club konaklama birimine sahip olacak ve Cunard favorilerinin yeni versiyonlarına sahip olacak – Art Deco tarzında lüks restoranlar, yeniden tasarlanmış wellness tesisleri ve konaklama birimlerinde klasik modern renk paletleri. Gemi, genellikle Avrupa’da seyredecek ve İngiliz Adaları çevresinde ve Norveç fjordları boyunca yol alacak.

Disney Treasure

2024’ün sonlarında ilk yolcularını alacak olan Disney Treasure, on yılın ardından ilk yeni gemisi olan Disney Wish’ten birçok özelliği içeriyor. “Coco” filminden esinlenen yeni bir Meksika restoranı Plaza de Coco ve Disney Parks atraksiyonlarına özgü iki bar: Jungle Cruise temalı Skipper Society ve “20,000 Leagues Under the Sea”a gönderme yapan Periscope Pub dahil olmak üzere gemiye özgü yeni eklemeler bulunacak. “Disney: Moana’nın Hikayesi” adlı yeni bir prodüksiyon gösterisi de gemi ile birlikte prömiyerini yapacak.

Silver Ray

Cruise line: Silversea

2024 Yazı’nda Akdeniz’de sefere çıkacak olan Silver Ray, Silversea için ikinci Nova Class gemisi olarak lanse ediliyor ve pazarın en çevre dostu lüks gemilerinden biri olarak tanıtılıyor. Gemi, limanda iken emisyon-free olmasına izin veren yakıt hücresi ve kıyı enerjisi teknolojisi ile donatılmıştır. Gemide, kamusal alanlar ve misafir süitleri doğal ışığı en iyi şekilde kullanmak üzere tasarlanmıştır ve misafirler, bir kafeterya ve pizzacıdan La Dame adlı Fransız fine-dining restoranına kadar seçebilecekleri sekiz yemek seçeneğine sahip olacaklar.

Sun Princess

Cruise line: Princess Cruises

Princess, Sun Princess ile yeni Sphere Class’ı başlatıyor – şirketin şimdiye kadar sahip olduğu en büyük gemi. Princess, filo genelinde Princess Club’ın yerini alacak olan yeni bir süit sınıfı olan The Reserve Collection’ı tanıtacak. Ayrıca yeni bir kabin kategorisi: Cabana kabinleri, veranda ile kabin arasında kullanılabilecek bir açık kabana veya ek kabin alanı yaratmak için kapalı bir şekilde kullanılabilen dönüştürülebilir bir alanı olan geminin üç katlı Piazza’sı, geminin ortasında bir cam küre içinde kapatılacaktır, bu da alana havadar bir his vererek doğal ışığı tüm yönlere yayacak. Geminin ilk seferleri, Şubat 2024’te Akdeniz’de planlanmıştır.


Icon of the Seas
Cruise line: Royal Caribbean

Bu bir dikkat çekici. Yeni bir gemi sınıfı başlatan Icon of the Seas, 7,600 yolcuyu taşıma kapasitesine sahip dünyanın en büyük cruise gemisi olacak. Geminin odak sanat eseri, geminin pruvasındaki 82 fitlik AquaDome olacak ve geminin su tiyatrosunu barındıracak ve 50 fitlik bir şelale ile taçlandırılmış su sahne prodüksiyonları için bir platform görevi görecek. Icon’da ayrıca Royal Caribbean’ın ilk food hall tarzı yemek konsepti, ilk swim-up bar, denizdeki en büyük havuz ve su parkı bulunacak. Icon, Miami’ye ev sahipliği yapacak ve ilk seferine Ocak 2024’te çıkacak.

Ilma Cruise line: Ritz-Carlton Yacht Collection

Ritz-Carlton’ın filosundaki ikinci gemi olan Ilma, 2022’de markayı tanıtan Evrima’dan daha büyük olacak. Yatta 224 süit, her biri özel teraslı, bir Ritz-Carlton Spa ve bir Ritz Kids program mekanı bulunacak. Misafirler ayrıca marina tarzı bir su sporları platformu ve gemi personeline neredeyse bir misafire oranında hizmet sunan bir oran zevk edecekler. Akdeniz ve Karayipler arasında zamanını bölmeyi planlayan yat, Eylül 2024’te sefere çıkacak.

Celebrity Ascent Cruise line: Celebrity

Celebrity’nin tasarımcı Edge sınıfındaki dördüncü gemisi Celebrity Ascent, 2023’ün sonlarına doğru çıkacak ve artık iyi tasarlanmış bir modelde bir dizi iyileştirme sunacak. Celebrity Beyond’da tanıtılan Daniel Boulud’un imza restoranı Le Voyage, dramatik mimariye sahip samimi bir alanda tamamen yeniden tasarlandı. Ayrıca geminin kumarhanesi ve sanat galerisi, Blu adlı Aqua Class misafirlerine özel temiz mutfak restoranına 24 kişilik açık hava terası eklenmiş ve Eden Restoranı’nda yeni bir bitki bazlı tadım menüsü eklendi.

Geziler

The Kimberley Cruise line: Seabourn

Mayıs’tan Ağustos’a kadar 2024’te Seabourn Pursuit, Avustralya’nın kuzeybatı kıyısındaki Kimberley olarak bilinen kıtanın izole bölgesinde Darwin ile Broome arasında seyir yapacak. Misafirler, bir inci çiftliğini ziyaret edebilir veya kumtaşı zirvelerinden mercan kayalıklarına ve yüksek şelalelere kadar her türlü çok renkli arazide mavi okyanusla kontrast oluşturan bölgeye dair bol miktarda vahşi yaşamla temas edebilirler.

Atlantik Sırtı Adaları Cruise line: Lindblad Expeditions

Ekim 2024’te National Geographic Endurance, Salvador, Brezilya’dan başlayarak Azorlar’a gitmek üzere ekvator bölgelerindeki adaları keşfedecek olan epik 24 günlük bir seyire çıkacak. Cape Verde, Kanarya Adaları, Madeira ve Azorlar, rota üzerindeki yerlerdir ve volkanlardan yemyeşil ormanlara kadar değişen arazilere sahiptir. Gezinin vurgularından biri, okyanusun ortasındaki St. Peter ve Paul Takımadaları, deniz kuşlarına ve dünyada başka hiçbir yerde bulunmayan endemik mercan balıklarına ev sahipliği yapan bir kaya çıkıntısıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
error: İzinsiz Kopyalanamaz